Mezi dvěma světy

Dva světy, jedna hranice. Ať fyzická, nebo jen pomyslná. Tenká jak nit, úzká jak lávka přes potok. Široká, jak kanál La Manche, oddělující Evropu od Britského království. K její překonání stačí někdy krok, jindy dlouhý skok. Hranice, která může mít tisíce podob.

image

Mé dva světy oddělují dveře trucku. V každém z nich, se pokouším, nechat starosti toho druhého. Pokaždé to však nejde, ale to jistě každý zná. Jak se říká: „Práci si domu nenosím a co se děje doma, to do práce nepatří.

Jak za sebou „zabouchnu“ dveře, snažím se soustředit na ten svět, ve kterém se právě nacházím. Má to svoje důvody a opodstatnění. Řídit 30-ti tunový „kolos“ s hlavou plnou emocí, to „zavání“ nepříjemností. Řidič musí být soustředěný a připravený řešit situace, které se mohou vyskytnout. Stejně tak obráceně. Doma už nemá cenu řešit situace, které se během cesty vyskytly. Maximálně o nich může vyprávět, jako to občas dělám já. 🙂

Čas od času, rád utíkám z jednoho světa do druhého. Před problémy a starostmi doma, do kabiny kamionu. Zabouchnu dveře, pustím rádio, nebo příjemnou hudbu a jedu. Za uplynulé dva týdny, jsem ujel přes 4000km. Někomu se to může zdát hodně, někomu málo. Upřímně, mám volantu plné zuby. Těším se, jak o víkendu budu dělat cokoli jiného, než držet volant v ruce.

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zápisky truckera se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s