Co s tebou „Beruno“?

Naše rodinné vozidlo, Opel Corsa, nesoucí jméno „Beruška“, po předchozí majitelce, začíná pomalu dosluhovat. Kupovali jsme ji před pěti lety na inzerát. Předchozí auto nám dosloužilo s koncem platnosti technické kontroly. Dlouho jsme nemohli najít vhodného kandidáta na nový rodinný vůz. Přes několik modelů vozů značky FORD, přes Renault Twingo (ještě, že z něj začala téct voda při zkušební jízdě!), jsme se nakonec dostali k „Beruně“.

Byl to vlastně takový náhodný kup. Prošli jsme několik autobazarů, volali na několik inzerátů v Annonci, hledali na internetu. Už ani nevím v jakém periodiku, #mojezlato našla inzerát na prodej Opel Corsa. Druhá majitelka, auto garážované, pravidelně servisované, k dispozici servisní knížka, při rychlém jednání sleva + letní pneu na ALU discích zdarma. Hned jsem na uvedené číslo volal. Slovo dalo slovo, paní bydlela na Praze 3, za hodinu jsem byl s tátou před jejím barákem. Auto vypadalo velice dobře. Zkušební jízda proběhla v pořádku. Zatím se jiný zájemce neozval, tak jsme se domluvili, že za hodinu přijedeme i s #mojezlato a když to bude „to pravé ořechové“, podepíšeme smlouvu a auto hned převedeme. Paní se stěhovala, potřebovala rychle hotovost. Bylo vidět, že se auta nerada zbavuje. #mojezlato se auto líbilo a tak jsme se stali majiteli vozu Opel Corsa, „zovící“ se, „Beruška“.

Beruna“ je naše třetí rodinné vozidlo po Oltcitu a Ford Sierra. Musím všem vozidlům složit hlubokou poklonu. S péčí, které jim věnuji, nás žádné z nich nikdy, nikde, nenechalo. S Oltcitem jsme dojeli domů na tři válce. Se Sierrou při sněhové kalamitě, na letních gumách absolvovali cestu z Mariánských Lázní do Prahy. Odvozili jsme ve všech nespočet věcí. Jednou jsme na střešním nosiči vezli kola a mezi nimi mrazák! 😮 Jindy jsem z pily vezl 7m dlouhé dřevěné fošny. A další a další zážitky, co všechno lze ve vozidle a za vozidlem přepravovat.

03042010574

Ano, i takto vypadají naše cesty na chalupu. 🙂

Až teď s „Berunou“ začínají problémy. Poprvé se vyskytly před dvěma lety v zimě, kdy prostě přestala startovat. Dlouho jsme nemohli přijít na to, čím to je. Až z jara se zjistilo, že prasklý obal řídící jednotky startování, způsobil vlhkost uvnitř jednotky a posléze její vyzkratování. S touto závadou, jako by začal boj s jednotlivými díly auta. Ale je to spíš boj s časem, který se podepisuje na jednotlivých částech. Čas nezastavíš a auto je kus plechu, které vlivem počasí koroduje a rozpadá se. Několikrát upadl výfuk. Také zadní dveře už pěkně „kvetou“. Všechno je to i následek mé „péče“. 😦

Už jsme přemýšleli, že bychom „Berunu“ vyměnili za novější ročník auta. Máme několik kandidátů, kteří by ji mohli nahradit. Chtěli bychom „něco“ většího, trochu do terénu. Rádi chodíme do lesa, tak aby byl podvozek trochu chráněn. Ale co s, v současné chvíli nepojízdnou, „Berunou“? Zbavit se ji v tomto stavu, to by bylo „srabácké“. Nehledě na to, že je čerstvě zaplaceno povinné ručení. #mojezlato navrhla, že bychom ji mohli přenechat některému z kluků, až bude mít řidičák. Ale stejně to znamená, zprovoznit ji. Je to těžké rozhodnutí. I pro mě, pro majitele, který se o svoje auto nestará. Takže „Beruno“, co s tebou?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s