Opuštěný kravín

Říká se: „Ve správnou chvíli, na správném místě.“, a že za ideálních světelných podmínek, lze i s mobilním telefonem nižší třídy, pořídit hezké fotky. Tato série snímku, z opuštěného kravína, se mi podařila jednoho rána, při východu slunce, při naší dovolené #navsi, telefonem HTC Magic. Fotky nejsou nijak dodatečně upravovány.

Pamatuji, když byl kravín plný krav. Dvakrát denně přijížděla cisterna, aby odvezla čerstvě nadojené mléko. Ze strany kravína vedl dopravníkový pás, který do připravených valníků kupil kravskou podestýlku. Ta se poté vyvážela na pole, v podobě hnojiva. Do žlabů, tehdy důmyslným přepravníkem, obsluha kravám sypala žrádlo.

Tehdy, ještě nevytlučenými okny, jsme krávy pozorovali při jídle, při dojení a někdy jsme měli štěstí, že jsme viděli i telátko, které sálo mateřské mléko. Odrostlejší telata byla umístěna mimo kravín, v tzv. „školkách“. Zde jsme je mohli s ostatními dětmi krmit a hladit.

Pro kluka z města, to byl vždy „zážitek“. Vlastně všechno, co se dělo na vesnici, bylo pro děti z města, něco, co do té doby viděli jen v televizi. Kombajny, traktory, živá zvířata, všechen ten „život vesnice“. Dnes je život na vesnici více podobný tomu ve městech. 😦

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice foto, takhle mi tu žijem se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s