Když zahrádka vydá své tajemství!

Na chalupě se střídáme tři rodiny a hrajeme takovou hru „Zasaď něco do zahrádky, schválně, jestli to tam příště najdeš!“ 😉

#mojezlato má velké estetické cítění. Má ráda, když je vše sladěné, když se nemíchají „hrušky s jabkama„. Jak doma, v práci, tak na chalupě.

Mamka založila na chalupě několik zahrádek. Postupem času, si každá rodina „zvolila“ jednu, o kterou se stará. 😉 Spíš to jsou jen takové záhonky. Máme tu jednu „všehochuť„, další, kde #mojezlato pěstuje drobnou zeleninku a bylinky. A poslední, kde jsou okrasné dřeviny. Nesmím zapomenout na mini zahrádku pod švestkou, kde jsou jen kytičky.

Pokaždé, když přijedeme, se #mojezlato zlato vrhne na pletí všech. S tím je spojena i „důkladná“ selekce všeho, co tam momentálně roste. „Co sem nepatří, musí pryč. Kdo se má na tu džungli dívat!„, říká #mojezlato a pleje a pleje. Na konci je radost se na záhonky podívat.

Bohužel, její smysl pro záhonkový pořádek, není vždy přijat s pochopením. Máma, když vidí „úklid„, spráskne ruce a říká: „Kde je tohle a tamto? Sestra si tam něco zasadila a už to tam není!“ Uklidňuji jí, že to tam je, ale třeba někde jinde. 🙂

Dnes jsme se hned ráno „vrhli“ na kameny, co tvoří „ohradu“ kolem záhonu s okrasnými dřevinami. Za jedno se kolem nich špatně seče tráva, a za druhé, je jich tam čím dál víc. Jak se zahrádka „rozrůstá“ přibývá i kamenů, které drží hlínu. Upravili jsme i odtok vody ze střechy, který prochází pod zahradou.

Když jsme všechny kameny odstranili a dali na jednu hromadu, vypadalo to, že budeme stavět kamenou zeď. Zpět do zahrádky jsme jich vrátili sotva třetinu. Zbytek se odvozil na druhý konec zahrady. Budou použity někdy na něco jiného. 🙂

Zahrádky už zase vypadají „k světu„. 😉 Už se těším, co na to řeknou ostatní.

Hezký večer 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s