Dovolená bez zranění nebo návštěvy lékaře?

Abychom si užili dovolenou bez návštěvy lékaře, to uz snad ani není možné. Když byli kluci malí, jezdili jsme většinou na nějaké šití. Pak nastalo období vymknutých kotníků, různého „čurbesu“ v oku, pohmožděnin a zanícených ran na končetinách. A do toho problémy se zvířaty.

Letos prozatím nic. Když nepočítám úder kladivem do palce, tak jsme letošní práce kolem chalupy, prozatím, přežili bez úrazu. A že jsme toho stihli už celkem dost. 😉

Pšík, pšík.„, zvuk, který se po ránu začal ozývat chalupou patřil Áje. „Asi jí zaskočila granule!„, hlásím #mojezlato. Přišli jsme totiž z ranní procházky a psi se právě najedli. Jenže pšíkání nepřestávalo. Naopak, začalo to vypadat, že jí něco zůstalo v krku a snaží se odkašláním toho zbavit. „Pojď se napít!„, snažím se přesvědčit fenu. Už jste zkoušeli donutit psa se napít? „To nevypadá dobře.„, říká #mojezlato. Asi budeme muset k veterináři.

V blízkém městě už jednu zkušenost s veterinou máme. Bohužel, jak brzy zjišťuji, dnes ordinuje až odpoledne. Internet napovídá, že ve městě jsou ještě dvě další veterinární ordinace.

Bereme Áju do auta a vyrážíme ku městu. „Tak do které? Obě mají otevřeno od rána.„, ptám se #mojezlato. „Pojedeme na náměstí, tam snad jezdí Eva (sousedka #navsi).„, rozhoduje #mojezlato.

Náměstí je částečně v rekonstrukci, dvakrát přejíždím cestářům provázek, kterým mají vyznačený úsek nové pokládky dlažby. Nakonec se jich stejně ptáme, kde je veterinární ordinace, bo ji nemůžeme najít. Posílají nás zpět, na druhý konec náměstí. Tam, ve dvoře, je cíl naší cesty.

V ordinaci žádný pacient, hned jdeme dovnitř. Vítá nás mladá slečna (paní) doktorka. Ptá se na problém, se kterým přicházíme. Tedy spíš přijíždíme. 😮

#mojezlato líčí Áji potíže. Ája má problém se srdíčkem, není radno u ní podceňovat podobné příznaky. Veterinářka ji poslouchá stetoskopem srdíčko, dýchání, měří teplotu, dívá se do krku. Teplota normální, poslechově čistá, v krku také nic. Ája nevydá za celou dobu ani hlásek. Až úplně na konci, kdy už se #mojezlato radí s veterinářkou na dalším postupu, se Ája rozkašle. Jako by to celou dobu v sobě „potvora černá“ držela. 🙂 Aspoň máme všichni jasno.

Vypadá to na začínající zánět horních cest dýchacích. V tomto počasí nic neobvyklého. Jak u lidí, tak u zvířat. S ohledem na její srdeční problém, nasazuje veterinářka, pro jistotu, antibiotika. Ája je ve svém „živlu„. Vyšetření je u konce, začíná zlobit. 🙂 Můžeme jet domů.

Dnes byl ve znamení celodenního klidu. Tedy my „dvounožci“  jsme ještě měli kolem chalupy práce dost, odpočívala v chalupě jen zvířata. 😉 „Nejlepší přítel člověka„, se přes záclonu na nás jen díval. Jak rádi by s námi byli venku. 😦

Hezký večer 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem, z mobilu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s