Strýček Pompo, zasahuje: Kompostér

DSCN8781Jestli si myslíte, že jsem to já, tak ne, to nejsem já! To je on, Strýček Pompo. Ten, co zasadí, všechno mu vyroste. 🙂

Dnes jsme se rozhodli, že se zlikviduje starý kompostér, který se již rozpadal, a nahradíme jej novým.

DSCN2659

Nejprve jsme odstranili veškerý starý obsah až na dno. Navrchu byla ještě „nezetlelá“ tráva, která teprve čekala na „svůj kompostovaný osud“.

DSCN2660

Aha, tady je ten zádrhel, proč je všechno na dně shnilé. Betonové dlaždice, které tvořily dno a tím bránily žížalám, aby obsah kompostéru rozložily na kompost. #mojezlato našla skvělý návod, jak by se „správný“ kompost měl založit. Internet je plný skvělých návodů. 😉

DSCN2667

Na dno je nejlepší dát pletivo. Drobní hlodavci neprolezou, ale žížaly mohou „řádit“. Na pletivo dát klacky, aby byl kompost odspodu „provzdušňován“. To všechno zasypat hlínou a už můžeme „nakládat“.

DSCN2670

S finální úpravou už pomáhal Denis. Další ruka se vždy hodí. Prkna ke kolíkům přitlouct, aby to všechno drželo pěkně pohromadě. Snad nový kompostér vydrží déle, než starý.

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s