Čas vždy rozhodne

Nedávno jsme začali přemýšlet, jestli investujeme do opravy současného auta, nebo koupíme auto nové. Tedy spíš ojeté. Zvažovali jsme s #mojezlato všechna pro a proti. Osud rozhodl za nás.

Pračka pořád napouští, nechce se zastavit! „, volá mi #mojezlato
Tak ji vypni!“
To jsem udělala a stejně pořád napouští. I když jí vytáhnu ze zásuvky, pořád napouští. „, její odpověď není vůbec uspokojující.
Tak musíš zastavit přívod vody. Kohout je za dřezem. Já se na podívám až přijedu.

Naší pračce opravdu „hráblo„. Vlastně ne, rozbila se. Má na to nárok. Když vám povím, že ji máme 20 let, budete mi věřit? Za celou dobu její služby u nás, jsme s ní měli jediný problém. Rozbilo se čerpadlo vypouštění.

Třikrát v týdnu minimálně dvě pračky prádla. To víte tři chlapi v „chalupě„. 🙂 Jak kluci rostli, přibývalo špinavého prádla a pračka se měla co ohánět. Pak jeden pes, později druhý pes. Do toho kočka. A zase práce pro pračku. Každý týden čistit filtr plný chlupů. A samozřejmě papírové kapesníky. Ty snad nechybí v žádné pračce na světě. Je až s podivem, co všechno dokáže pračka „sežrat„.

Takže nastal čas na výměnu nejdéle sloužícího spotřebiče v naší domácnosti. I začal výběr nového „stroje„. Jediné omezení máme v rozměrech. Pračku máme vestavěnou v kuchyňské lince. Takže rozměry a přední plnění.

Prohledáváme internetové obchody. Nabídka je vesměs stejná, rozhodovat bude cena. Když už se zdá, že máme vybráno, přijde #mojezlato s myšlenkou, že by se hodila i sušička prádla. Na dva přístroje nemáme místo, musí to být pračka kombinovaná se sušičkou. Koloběh výběru začíná znovu.

Mezitím je však potřeba prát prádlo. Dřív jsme naplnili pračku, nasypali prášek, nalili máchadlo, nastavili program a pračku zapli. Po skončení všech pracích cyklů prádlo vyndali, popřípadě nechali ještě jednou vyždímat a pověsili. Teď? Celou dobu musíme hlídat, jestli pračka přestane napouštět.

První praní po tom, co se objevil problém s napouštěním, bylo potřeba vždy vypnout přívod vody, jakmile bylo slyšet, že pračka přestala napouštět. Postupem času, jak jsme se blížíli ke konečnému výběru nového spotřebiče, těchto manuálních zásahů ubývalo, až už jich nebylo potřeba vůbec.

Co teď? Koupit novou, nebo počkat? Zatím to vypadá, že se pračka vzpamatovala. Peněz také není nazbyt, takže asi počkáme, jak se situace „vyvrbí„.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s