Fronta na vodu

„Neteče voda! Ani teplá, ani studená!“

Zoufalý hlas #mojezlato v telefonu nevěstil nic dobrého. „Třeba jen někdo vypnul vodu.“, říkám ji. V domě během prázdnin probíhá několik rekonstrukcí bytů. „Tak proč to nenapíšou na nástěnku?“, zoufalá otázka, na kterou se těžko odpovídá. Lidé jsou různí, vesele „otravují“ svou činností okolí a nemají ani „slušnost“, dát to ostatním vědět na domovní vývěsce. Stejně ji nikdo nečte, ale vyhnuli by se zbytečným nepříjemnostem a nedorozumění.

Jsem zpocená, ulepená a musím do práce.“, hlas #mojezlato je v telefonu čím dál zoufalejší. Je mi ji líto, ale nemám, jak ji pomoci. „Musíš vydržet, snad to brzy pustí.“, snažím se ji utěšit. Bohužel, realita je mnohem horší, než si v tu chvíli můžeme představit.

Než odejdu z práce, zaslechnu v rádiu informaci, že neteče voda v několika městských částech Prahy 9 a 8. Na vině je havárie vodovodního řádu v Kobylisích. Nejen zima, i horka, nedělá vodovodnímu potrubí dobře.

havarie

Cestou domů, nacházím na Twitteru MČ Praha9, informaci o rozestavení cisteren s pitnou vodou. Máme štěstí, jedna nám stojí „téměř“ před barákem.

Doma beru lavory na vodu a s Denisem jdeme pro první várku vody. My lidi, si nějak vystačíme s balenou, jemně perlivou, vodou, ale co psi? Ti ji pít nechtějí. Darebové! 😉 Cisterna má dva kohouty. Čekající se dělí na skupinky s PET láhvemi a kyblíky. Jak tak pozoruji okolostojící, moc lidí už v současné době doma kýbl nemá.

Doma lijeme vodu do vady. Pro dnešní den, se vana stává „rezervoárem“ na vodu. Jdu znovu. Je nás doma pět a tři zvířata. Každý litr se bude hodit. 🙂 A ještě jedno kolečko. V tom vedru, je každé „šplíchnutí“ ledové vody na nohy přímo osvěžující. 😮 Hlavně, když jsou nohy v ponožkách a keckách.

2013-07-24 17.55.59

Při třetím čekání se situace u cisterny na chvilku vyhrotí. Nejprve se pánovi utrhne ucho u kýblu a všechna voda se mu vylije. Poznámky ze zadních řad „voda není zadarmo, šikula, až se ucho utrhne, když to neumíš, tak sem nechoď a další“ jsou v tuto chvíli naprosto zbytečné a nechutné. Je to „nešťastník“, jako ostatní a kýbl je jen věc, která se rozbít může. Další konflikt na sebe nenechá dlouho čekat. Paní s lavorem vody v ruce na jinou paní, stojící ji v cestě houkne:

„Uhni!.“
„Komu tykáš?“, odpověď.
„Nevidíš, že jdu s vodou?“
„Nevidím, protože se koukám na druhou stranu.“

Ještě chvíli se dámy dohadují, až ta ve frontě je na řadě a musí ke kohoutu, aby ji někdo nepředběhl. Nemám rád takové situace. Hlavně ty, ve kterých není daleko ke konfliktu. Naprosto zbytečně se dámy „poštěkaly“. Stačilo, aby první řekla „s dovolením“ a druhá ji ustoupila stranou. Stačí trochu lidské slušnosti i v takové situaci, jako je fronta na několik litrů vody. Vzpomenu si na záběry z oblastí, kde pitná voda je vzácností a peroucí se dav u cisteren. Toho jsme my, v „civilizovaném“ světě, prozatím ušetřeni. I když, jak se dnes pozná civilizovaná část světa? 😉

Hezký den 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s