Nemám rád launčr!

Vlastně, dřív jsem ho měl rád. Byl to takový pomocník na cesty.

Na cesty?

No jasně, vždy když jsem někam jel, bral jsem ho s sebou. A bylo jedno, jestli se budu toulat domovinou, nebo vycestuji „S Čedokem, za hranice všedních dní.“ 🙂 Nikdy nezklamal, ve chvílích nejhorších pomohl. A kolik legrace jsem s ním zažil!

Jak jako legrace?

Pamatuji, jak jsme jednou s bratrancem a kamarádem chtěli na „čundr“. Sami, tři kluci. Máma říkala: „Hlavně vemte s sebou launčr, nikdy nevíte, kdy se bude hodit!“ A měla pravdu, zlatá máma. Hned první večer, když jsme postavili stan, dostali jsme hlad. „Co si dáme?“ Volba byla jasná: „Launčr pomůže!“ A taky, že jo. Ještě jsme hráli takovou hru, kdo mu položí nejblbější otázku. Hele, nevím, jestli to bylo tím ovocňákem, co jsme táhli s sebou, ale von nám fakt na všechno odpověděl. To byla legrace. Druhý den jsme šli vlakovým tunelem a zase to byl launčr, kdo nám pomohl. Posvítil nám na cestu!

Prosím tě, jak vám mohl svítit na cestu?

No normálně. Baterka už došla, tak jsme zapálili svíčku a prdli ji na launčr. To bylo najednou světla! Jenže pak jsme o něj přišli a bylo po srandě.

Když jste neměli baterku, tak jste ho nemohli používat, to dá rozum.

O baterku vůbec nešlo. Šlo by to i bez ní. Kamarád, co šel s námi, to je hotovej MekGajvr. Stejně jako on, dokáže z kravského hovna udělat raketu, ten si poradím se vším. Ale my jsme ten launčr ztratili! Někde cestou. Celou cestu do další vesnice jsme z toho byli přepadlí. „Nevěšte hlavu, já vám pomohu!“, řekla kamarádova kámoška, co v té vesnici bydlela. Tak divně se u toho usmívala. 😮 To víš, ze začátku byl launčr hotový poklad. A na vesnici! Co ti budu povídat. Tam si každý bastlil to svoje, domácí, a na věci „z venku“ se koukalo skrz prsty. 😉

To si dobře pamatuju, když jsem s ním přijel poprvé k babičce a ukazoval to kamarádům! Všichni na to koukali, jak tele na nová vrata, kroutili hlavou, jak to funguje a co to všechno umí.

Tak vidíš, že nekecám. Dokončili jsme naši „dobrodružnou“ výpravu a slíbili si, že příští rok půjdeme zase. Jenže už nešli. „Srdce míní a čas mění“, jak se říká. Během toho roku se naše zájmy drobátko rozešly. Tomu se začalo líbit to, druhému ono. Jediné, co nám zůstalo, byly vzpomínky. Jasně, že v nich nechybělo dobrodružství s launčrem.

Co jsem se později dověděl, kluci přestali launčr úplně používat. Postupem času jsem přestal i já. Jeho kvalita začala klesat. Nejprve se o tom mluvilo jen mezi lidma. Ale pak se přidala i odborná veřejnost. Že prý se začali nahrazovat některé složky lacinými „fujtajksly“. Prostě to začal být „hnus fialový“.

Z mého pohledu se naopak vyvíjel a byl čím dál lepší. Také mnoho mých kamarádů a známých ho začalo používat.

To musíte mít tedy hodně silné žaludky! Několikrát se stalo, že jen jsem ho viděl, měl jsem pocit na zvracení. Jak se to tam všechno hýbalo, poskakovalo, nebylo to vůbec kompaktní! Ježíš, co to musí být za lidi, co to dokážou vyrobit? A že vůbec někdo dovolí to používat! Vždyť to může být zdraví škodlivé.

Chápu, že ne každému se to musí líbit, ale zdraví škodlivé? To už je trochu přehnané, ne? Možná tak bolet oči tě z toho mohou, ale aby to poškodilo zdraví?

Ty mi připadáš, jak z jiné planety. Viděl jsi teď nějaký launčr v poslední době? Měl jsi ho otevřený, díval ses dovnitř? Já ti říkám, že je to humus. Už to není, to co to bývalo. Neplatí tu žádná pravidla! Žádná kontrola! Je to džungle!

Já bych to tak nedramatizoval. Když ho nechceš, tak ho nemusíš. Je mnoho jiných alternativ. :)“

No jo, ale kam vlezeš, tam ho vidíš! Dokonce jsem viděl dvě babky, jak jedna druhé ukazuje v tramvaji, že má nový vzorek! Chápeš to, babka má nový vzorek launčru a chlubí se tím na celou tramvaj. Mě se ti udělalo šoufl, že jsem musel vystoupit. Vzpomněl jsem si na můj poslední zážitek, kdy jsem ho otevřel a to co bylo uvnitř, to ti nemohu ani popsat.

Počkej, uvnitř vždy je to, co si tam dáš sám!

Ty si dobrej a kdo tě jako pustí do továrny, aby sis poskládal svůj obsah? Leda bys tam měl nějakou „tlačenku“, ale to už by musel být někdo hodně vysoko postavený, který by to dokázal nějak „okecat“. Ale stejně, kdo ti zaručí, že se na konci k tobě dostane to, co sis sám sloužil? Ha?

Existuje možnost, aby sis to udělal sám doma. Existují na to různá „udělátka“. Sice je nebezpečí, že dojde k nevratnému poškození, ale někdo trochu šikovnější by ti mohl pomoci.

A ty si myslíš, že jsem to nezkoušel? Jednou! Jenou jedinkrát jsem to zkusil a jak to doma potom vypadalo? To si měl vidět! Celej strop vohozenej. Stěny, nábytek, koberce, všechno zničené. Čekal jsem, že mě manželka vezme válečkem, až to uvidí. Spráskla nad tou spouští ruce, když to chuděra viděla. Na víc se nezmohla.

Co se stalo? Bouchla baterie?

Jaká baterie? Co s tím má společného baterka. Papiňák! Ty vole, já ti říkám, to byla rána, že se klepala okna v rámu.

Jakej papiňák, co to meleš?

No jak jsem vařil to maso do konzervy. Jak jsem zkoušel vyrobit vlastní launčr!

Ty vole, ty tady celou dobu meleš o konzervě luncheon meatu! A já o Launcheru, grafické nadstavbě v mobilu!

Co to? Tak já ti tady vyprávím, jak nám launčr, jako tedy lančmít několikrát zachránil krk, jak se sem přestal dovážet origoš z Číny a začal se tu prodávat jiný šmějd, jak v něm plave něco dost odporného a ty tady na mě s mobilem? Si asi najdu nějakou známost v té továrně a zakonzervuju ti ten mobil s launcherem do konzervy a udělám etiketu

Grafický launčr!

Hezký den 🙂

P.S. po zveřejnění mi @osud99 poslal ukázku „svého“ launčru. Jako, tomu opravdu nejde odolat. To musíte mít. A jak by řekl Horst Fuchs: „A to se vyplatí!“. 🙂

launcr1 launcr2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice povídky, takhle mi tu žijem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s