Slimáčí ghetto

Letos se ty „svině“ přemnožili tedy extrémně. Večer a ráno je jich plná zahrada. Vylézají ze svých vlhkých děr, kde tráví horké dny. Vlhko jim dělá dobře. Kdyby aspoň, když vylezou, si to namířili ven ze zahrady, ale to oni ne. Nejraději to mají v blízkosti svých děr. Drancují všechno v okolí, co jim chutná.

IMG_20130707_075546_m

Před třemi týdny zasadila #mojezlato fazolky. Musejí těm potvorám fakt chutnat, protože z fazolek zbyly jen stonky a špejle, které vyznačovaly, kde byly zasazeny. Listy jsou kompletně sežrány. Jsou hodně vybíraví. Žerou jen to, co jim chutná.

Ráno jsem je začal sbírat do kyblíku. Ale co s nimi? Když je odnesu za plot, večer jsou zpátky. Sůl jim nedělá dobře! 😮 Jak jim vlhko dělá dobře, sůl je zlikviduje. Nevratně. Na to nemám žaludek. I když je to predátor, nějakou funkci v přírodě mít musí. Jinak by jim evoluce nedovolila se vyvinout v takový hnus hnědý a černý.

Je rozhodnuto, odnesu je daleko od chalupy. Až tam, kam se vyhazuje posekaná tráva, spadané ovoce, odřezané větve – BIO odpad. Beru kyblík a vyrážíme se psy do „dolíků“. Tam nás čeká překvapení. Hotové slimáčí ghetto. Zapařená tráva je pro ně druhým domovem. Všude se to hemží slimáky. Lezou po všem, co zde hnije. Větve, zkažené a hnijící ovoce. Mezi nimi je pár šneků. Ty zde zřejmě jen trpí, pro nějaké zvrácené choutky.

IMG_20130707_074731_m

Přidávám k nim slimáky z naší zahrady a mizíme domu. Od takového doupěte neřesti, je lepší se držet co nejdál. Ale toto není řešení. Odnášet dvakrát denně slimáky do této jejich kolonie. Dřív nebo později se určitě vrátí na naši zahradu. A koloběh bude pokračovat.

Jak tedy vyřešit tuto situaci? Existují granule, které se nasypou kolem „dobrot“, které slimáky přitahují. Ty tak pro ně zůstanou nedostupné. Ale tím slimáky ze zahrady nevypudíme. Jen si najdou jinou zábavu. Tak co tedy? Radikální řešení? Sůl? Je to humánní? Je to živý tvor, který má v přírodní hierarchii svoje místo na pomyslném žebříčku živočišných druhů.

Ale má slimák ponětí o tom, že svým chováním omezuje naše, lidské, zájmy. Že ničí plody naší práce? Kdo dokáže odpověď na tuto otázku? Slimák to rozhodně nebude!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s