Cesta za exotikou

Co je to exotika? Asie, Afrika, Jižní Amerika, pouště, oblasti věcného sněhu a ledu? Himálaje, Andy, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, široké oceány, hlubiny moře? Nebo snad Mongolské stepi, pohoří Uralu, Amazonie, dálnice od východu na západ USA?

Každý si exotiku představuje jinak. Někomu stačí s cestovkou vycestovat do Thajska a už prožívá exotickou dovolenou. Někdo procestuje autem celou Evropu a mluví o exotických místech, která navštívil. Jsou lidé, kteří jsou ochotni vzdát se veškerého majetku a pohodlí, aby se usadili a žili na některém, pro ně exotickém místě.

Dnes už není nemožné vycestovat do nejexotičtějších míst, kdekoliv na Zemi. Nesmí však chybět chuť a odvaha, takové dobrodružství podniknout.

Jsou celé rodiny, které putují po Asii, plaví se na lodi kolem světa, jedou na kolech napříč Evropou. Autem jedou z Aljašky k Mysu Dobré naděje. Plní si svůj sen. Jsou pány svého času. Když se jim to někde líbí, zůstanou i delší dobu. Obdivuji je a závidím jim, že v sobě našli odvahu, vidět a zažít svět takový, který vám nenabídne ani ta nejdražší nabídka cestovní kanceláře.

A my ostatní? My se tlačíme v supermarketech. I když i to je pro některé lidi exotika.

Hlavně neseďme doma. Vyražme ven, do přírody, mimo město. I tam lze najít mnoho exotických míst. Ale hlavně, načerpáte sílu a energii, která se ve městech ztrácí.

Příspěvek byl publikován v rubrice z mobilu, zamyšlení se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s