Kačka – stíhačka

Co se stalo? Řidič maďarského kamionu, veden autonavigací (zřejmě nastavenou pro osobní automobily), se dostal do uliček Malé strany. Konkrétně do ulice Tomášská. Proč nerespektoval značku zákazu vjezdu pro nákladní automobily, to je jeho věc. Jasné je, že tam neměl co dělat.

Ale co čert nechtěl, v jízdním pruhu, vedle něho, stála vicepremiérka Karolína Peake. Jela na nákupy, tak si půjčila od tatínka postarší vozidlo, zn. Audi. Při odbočování se maďarský kamion o vozidlo Karolíny Peake „otřel“ a urazil ji zpětné zrcátko. Stane se.

Karolína Peake hbitě reagovala a jala se pronásledovat maďarský kamion ulicemi Prahy. Při řízení vozidla, stihla uvědomit Policii o dopravní nehodě a svědomitě hlásila, kde se vozidlo pohybuje, aby jej hlídka Policie mohla zadržet a konat svoji povinnost. Použila Karolína Peake handsfree?

Hlídka Policie následně zastavila provinilého řidiče. Dokonce z toho existuje fotografie!

366102-top_foto1-yedvs

Maďarský řidič, pohybující se po silnicích Evropy, však nehovořil žádným jazykem, kterým by se mohl domluvit se zasahující hlídkou Policie ČR. I byl přivolán tlumočník, který se postaral o zaprotokolování události, v řidičově rodném jazyku.

A jak poznamenala Karolína Peake: „Aspoň jsem tatínkovi udělala radost, že dostane od pojišťovny zaplaceno nové zrcátko.

Musím se tomu smát a dodávám: „Je potřeba takto zviditelňovat činy politiků?“ Kdyby ten maďarský chudák „odrbal“ kohokoli jiného, neštěkne po tom ani pes, natož novinářská kachna. V tomto případě to žádná kachna nebyla, jen Kačka – stíhačka.

Zdroje: Novinky.cz, iDnes, deník.cz, Parlamentní listy
Foto: Novinky.cz

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice takhle mi tu žijem se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s